NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Под прожектора Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
3881
Под прожектора

Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.   Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта. По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес

| 18 Септември 2024, 14:52 ч.
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Снимка © DFA

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.  

Филм за Черно море - „Аз, морето – живот в мълчание“, ще има премиера на 5 декември в Дома на киното.

След прожекцията публиката ще може да участва в дискусия със създателите на продукцията, съобщават организаторите от „Грийнпийс – България“.

По думите им филмът насочва вниманието към уникалността на живота в Черно море. Участват учени и специалисти от България, Украйна и Румъния, които разказват за заплахите за морската екосистема в трите държави. Режисьор на лентата е Любо Йончев, а оператор - Росен Савков.

Част от филма е озвучен от актьора Иван Бърнев. Заедно със специалистите, включили се в проекта, той разказва за черноморските местообитания и живота под водата. 

Сред темите в „Аз, морето – живот в мълчание“ са морските екосистеми, нерегламентираното тралене, екологичните последици от прое

"Пришълецът: Ромул" вече втора седмица е най-гледаният филм у нас, сочат обобщените данни от киносалоните. Развиващото се действие между първите филми от 1979 и 1986 година е привлякло към екраните вече 25 980 зрители, а приходите са 356 102 лева.

На втора позиция е "Дедпул & Върколака", който вече прехвърли месец сред най-гледаните филми у нас. Комбинацията между Райън Рейнолдс и Хю Джакман, съчетана с повече схватки и нецензурни думи, е била гледана от 144 921 зрители и има 2 142 864 лева приходи.

На трета позиция е първата премиера от миналия петък - "Гарванът", римейк на филма с Брандън Лий от 1994 година. Следващият комиксите на Джеймс О`Бар филм е с вече 5 208 зрители и 71 571 лева приходи.

Четвърто поред в топ 10 е "Аз, проклетникът 4", който е вече втори месец в кината. Историята на Гру, миньоните и новата им задача, спечелена чрез изнудване от малк

Обща изложба на Дружеството на троянските художници е подредена в залите на галерия „Серякова къща“. 

Творците се представят с близо 80 произведения в разнообразни жанрове и направления - живопис, икони, скулптура, художествена керамика, керамична пластика, художествена фотография.

„Тези изложби са изключително важни за Дружеството на троянските художници от много гледни точки. Аз смея да кажа, че в този малък град има художествен живот и това се случва точно в дружеството на троянските художници. Това става видно за обществеността именно на тези общи художествени изложби, на които всички ние – творците, събрани в тази общност можем да покажем какви са били нашите търсения в ателиетата“, каза Нина Донковска, художник и преподавател в Националното училище за приложни изкуства „Проф. Венко Колев“ в Троян.

Тя посочи,

Предстоят финалните концерти за 2024 г. от националното турне „Музикална магия“ на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов.

Солист на концертите е кларинетистът Атанас Маринов, световнопризнат със своята виртуозност и подкрепен от фондация „Йордан Камджалов”, съобщават от Плевенската филхармония.

Ценителите на музиката ще могат да чуят шедьоври от класиката и романтизма тази вечер в Зрителната зала на Община Ямбол, а на 12 септември – в залата на Общинския театър в Кюстендил.

Програмата, както споделя маестро Камджалов, е с произведения, част от които за първи път прозвучаха у нас на сцените от турнето „Музикална магия”. Включва творби на Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и др. Програмата е завладяваща за почитателите на класическата музика, пълна с виртуозни каденци и незабравими мелоди

Българският пианист професор Людмил Ангелов ще представи самостоятелен концерт в Огледална зала “Нели Божкова” в Добрич на 27 ноември, съобщават от Общината на областния град.

Почитателите на класическата музика ще могат да чуят "Органова хорална прелюдия в Сол минор" на композиторите Йохан Себастиан Бах и Феручо Бузони, както и произведения на Ференц Лист, Фредерик Шопен и други, допълват от общинската администрация.

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните конкурси “Фредерик Шопен” (Полша), Palm Beach (САЩ), Piano Masters (Монте Карло) и World Piano Masters Tour (Франция). Проф. Ангелов е свирил в зали като Берлинската филхармония, „Музикферайн” и „Щатсопер“ във Виена, „Концертгебау&rdqu

Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес. Това са особено забележителни австрийски продуктови дизайни. AUT (абревиатурата за Австрия) NOW дава възможност за функционален, концептуален и поетичен поглед на качествата на съвременния дизайн.

Дефинираните 25 категории позволяват задълбочен подход към въпроса какво характеризира продуктовия дизайн днес.

„Добрият дизайн“ отчита и социалните предизвикателства и иновативните форми на организация на труда, иновативните производствени техники, каналите за дистрибуция и възможностите за маркетинг.

Формалните, материалните, типологичните и технологичните критерии играят също толкова важна роля, колкото и социалните и екологичните въпроси или опазването на ресурсите и ергономията. От съществено значение е и емоционалното съдържание на предметите, което се характеризира с остроумие и креативност.

Филмът „Триумф“ на Кристина Грозева и Петър Вълчанов бе представен на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна пред пълна зала във Фестивалния и конгресен център.

Преди десетина дни той имаше световна премиера на фестивала в Торонто. 

Историята разглежда по ироничен начин добилия популярност случай в Царичина, при който военни правят подземен тунел, за да търсят с помощта на ясновидка капсула с извънземен произход. Сценарият е писан от двамата режисьори в съавторство с Дечо Таралежков. Оператор е Крум Родригес. Участват актьорите Мария Бакалова, Маргита Гошева, Юлиан Вергов, Иван Савов, Юлиан Костов, Станислав Ганчев. 

Историята за „дупката“ в Царичина е спомен на Кристина Грозева от нейното детство, когато със семейството й виждат военния лагер близо до вилата си, разказа след прожекцията Петър

Британският скулптор Антъни Гормли, който от днес показва свои творби в галерия в Пекин, заяви пред АФП, че е загрижен за "тъмните аспекти" на държавния контрол в Китай.

Творецът, който е на 74 години, възприема изкуството като сила за разбирателство между обществата. Той казва, че иска да продължи да излага творбите си в азиатската страна.

"Това е абсолютно необходимо, защото изкуството е мост между сърцата и умовете, както и между хора, които идват от напълно различни идеологии, но и от съвсем различни места", добави Гормли.

Изложбата, озаглавена Body Buildings, ще продължи от днес до средата на април в галерия в квартал "798" в Пекин. Това е четиринадесетата експозиция на скулптора в страната, която той посещава редовно от средата на 90-те години на миналия век, отбелязва АФП.

Сред творбите е "Място за почивка II" от 132 човешки фигури в реален разме

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита тази вечер в Националния археологически институт с музей при БАН  (НАИМ при БАН).

„Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история. В този регион е съхранено изобилие от исторически артефакти и богата култура, с която искаме да ви запознаем“, каза доц. Попов.

Изложбата съдържа тридесет широкоформатни постера, показва най-забележителните археологически обекти и паметници на Хърватия под водата, в морето и на сушата.

Изложбата е част от програмата на Дните на хърватското археологическо наследство и включва четири лекции на археолозите д-р Марко Диздар от Археологическия музей – Загреб, д-р Томислав Билич от Археологическия музей – Загреб, д-р Тино Лелекович от Хърватската академия на науките и изкуствата, и д-р Санин Михел

Гражданското ми верую е всичко, което съм казал в музиката, пише в бележника си композиторът Любомир Пипков, от чието рождение днес се отбелязват 120 години. 

Той е роден на 19 септември 1904 г. (6 септември 1904 г. по стар стил) в Сливен, в семейството на композитора Панайот Пипков и учителката Надка Стефанова, изпълнителна на народни песни. На шест години започва да свири по слух на пиано песните, които е слушал от майка си.  

През 1918 г. семейството се премества в София. Любомир Пипков започва да се занимава сериозно с пиано при пианиста и клавирен педагог Иван Торчанов, който открива голямата дарба на 14-годишния младеж. 

ПЪРВИ ТВОРЧЕСКИ ОПИТИ

През 1919 г. постъпва в Музикалното училище в София, в класа по пиано при проф. Хенрих Визнер, а теоретичните дисциплини изучава при проф. Добри Христов, проф. Димитър Попивано

Изложба на първите 19 космически обекта, заснети с новия 1,5-метров телескоп в Националната астрономическа обсерватория (НАО) в Рожен, беше открита днес в централното фоайе на Младежки център – Хасково.

Изложбата гостува в Хасково по покана на Астрономическата обсерватория към местния Младежки център и е в рамките на Международната космическа седмица, която се провежда от четвърти до 10 октомври и Глобалния проект на Международния астрономически съюз „100 часа Астрономия“.

Учениците от гимназиите в Хасково бяха първите посетители при откриването и имаха възможност да се запознаят с техния автор - астрономът от Института по астрономия към БАН гл. ас. д-р Милен Минев. Обработката на снимките е направена от известният оперен изпълнител и астроном Емил Иванов.

Фотосите са тестови изображения, чиято цел е учените да си обяснят  възможностите н

Покрай категориите AUT NOW дава възможност да се забележат важни аспекти от разработването на продукти и процеса на проектиране, които обикновено остават невидими за потребителя.

Изложбата включва целия спектър на съвременното продуктово разнообразие - от мебели, домакински уреди, инструменти и осветление до аксесоари и потребителска електроника и дизайн за лична грижа, здраве, работа, мобилност и много други.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Изложба в галерия „Ракурси“ представя непоказвани досега творби на над 15 български художници, творили през 20-и век, съобщават организаторите. Експозицията ще може да ...
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година, съобщиха от екипа й. Тази година близо 50 веч ...
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“ за 2024 година. Тя получи паричен чек в размер на хиляда ...
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два концерта в Шумен и София. На 27 ноември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще има тържествен конц ...
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Тикер в 22:00 ч.
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско и ...
Начало Под прожектора
3881
Под прожектора

Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

| 18 Септември 2024, 14:52 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Снимка © DFA

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.  

Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

Филм за Черно море - „Аз, морето – живот в мълчание“, ще има премиера на 5 декември в Дома на киното.

След прожекцията публиката ще може да участва в дискусия със създателите на продукцията, съобщават организаторите от „Грийнпийс – България“.

По думите им филмът насочва вниманието към уникалността на живота в Черно море. Участват учени и специалисти от България, Украйна и Румъния, които разказват за заплахите за морската екосистема в трите държави. Режисьор на лентата е Любо Йончев, а оператор - Росен Савков.

Част от филма е озвучен от актьора Иван Бърнев. Заедно със специалистите, включили се в проекта, той разказва за черноморските местообитания и живота под водата. 

Сред темите в „Аз, морето – живот в мълчание“ са морските екосистеми, нерегламентираното тралене, екологичните последици от прое

"Пришълецът: Ромул" вече втора седмица е най-гледаният филм у нас, сочат обобщените данни от киносалоните. Развиващото се действие между първите филми от 1979 и 1986 година е привлякло към екраните вече 25 980 зрители, а приходите са 356 102 лева.

На втора позиция е "Дедпул & Върколака", който вече прехвърли месец сред най-гледаните филми у нас. Комбинацията между Райън Рейнолдс и Хю Джакман, съчетана с повече схватки и нецензурни думи, е била гледана от 144 921 зрители и има 2 142 864 лева приходи.

На трета позиция е първата премиера от миналия петък - "Гарванът", римейк на филма с Брандън Лий от 1994 година. Следващият комиксите на Джеймс О`Бар филм е с вече 5 208 зрители и 71 571 лева приходи.

Четвърто поред в топ 10 е "Аз, проклетникът 4", който е вече втори месец в кината. Историята на Гру, миньоните и новата им задача, спечелена чрез изнудване от малк

Обща изложба на Дружеството на троянските художници е подредена в залите на галерия „Серякова къща“. 

Творците се представят с близо 80 произведения в разнообразни жанрове и направления - живопис, икони, скулптура, художествена керамика, керамична пластика, художествена фотография.

„Тези изложби са изключително важни за Дружеството на троянските художници от много гледни точки. Аз смея да кажа, че в този малък град има художествен живот и това се случва точно в дружеството на троянските художници. Това става видно за обществеността именно на тези общи художествени изложби, на които всички ние – творците, събрани в тази общност можем да покажем какви са били нашите търсения в ателиетата“, каза Нина Донковска, художник и преподавател в Националното училище за приложни изкуства „Проф. Венко Колев“ в Троян.

Тя посочи,

Предстоят финалните концерти за 2024 г. от националното турне „Музикална магия“ на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов.

Солист на концертите е кларинетистът Атанас Маринов, световнопризнат със своята виртуозност и подкрепен от фондация „Йордан Камджалов”, съобщават от Плевенската филхармония.

Ценителите на музиката ще могат да чуят шедьоври от класиката и романтизма тази вечер в Зрителната зала на Община Ямбол, а на 12 септември – в залата на Общинския театър в Кюстендил.

Програмата, както споделя маестро Камджалов, е с произведения, част от които за първи път прозвучаха у нас на сцените от турнето „Музикална магия”. Включва творби на Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и др. Програмата е завладяваща за почитателите на класическата музика, пълна с виртуозни каденци и незабравими мелоди

Българският пианист професор Людмил Ангелов ще представи самостоятелен концерт в Огледална зала “Нели Божкова” в Добрич на 27 ноември, съобщават от Общината на областния град.

Почитателите на класическата музика ще могат да чуят "Органова хорална прелюдия в Сол минор" на композиторите Йохан Себастиан Бах и Феручо Бузони, както и произведения на Ференц Лист, Фредерик Шопен и други, допълват от общинската администрация.

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните конкурси “Фредерик Шопен” (Полша), Palm Beach (САЩ), Piano Masters (Монте Карло) и World Piano Masters Tour (Франция). Проф. Ангелов е свирил в зали като Берлинската филхармония, „Музикферайн” и „Щатсопер“ във Виена, „Концертгебау&rdqu

По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес. Това са особено забележителни австрийски продуктови дизайни. AUT (абревиатурата за Австрия) NOW дава възможност за функционален, концептуален и поетичен поглед на качествата на съвременния дизайн.

Дефинираните 25 категории позволяват задълбочен подход към въпроса какво характеризира продуктовия дизайн днес.

Филмът „Триумф“ на Кристина Грозева и Петър Вълчанов бе представен на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна пред пълна зала във Фестивалния и конгресен център.

Преди десетина дни той имаше световна премиера на фестивала в Торонто. 

Историята разглежда по ироничен начин добилия популярност случай в Царичина, при който военни правят подземен тунел, за да търсят с помощта на ясновидка капсула с извънземен произход. Сценарият е писан от двамата режисьори в съавторство с Дечо Таралежков. Оператор е Крум Родригес. Участват актьорите Мария Бакалова, Маргита Гошева, Юлиан Вергов, Иван Савов, Юлиан Костов, Станислав Ганчев. 

Историята за „дупката“ в Царичина е спомен на Кристина Грозева от нейното детство, когато със семейството й виждат военния лагер близо до вилата си, разказа след прожекцията Петър

Британският скулптор Антъни Гормли, който от днес показва свои творби в галерия в Пекин, заяви пред АФП, че е загрижен за "тъмните аспекти" на държавния контрол в Китай.

Творецът, който е на 74 години, възприема изкуството като сила за разбирателство между обществата. Той казва, че иска да продължи да излага творбите си в азиатската страна.

"Това е абсолютно необходимо, защото изкуството е мост между сърцата и умовете, както и между хора, които идват от напълно различни идеологии, но и от съвсем различни места", добави Гормли.

Изложбата, озаглавена Body Buildings, ще продължи от днес до средата на април в галерия в квартал "798" в Пекин. Това е четиринадесетата експозиция на скулптора в страната, която той посещава редовно от средата на 90-те години на миналия век, отбелязва АФП.

Сред творбите е "Място за почивка II" от 132 човешки фигури в реален разме

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита тази вечер в Националния археологически институт с музей при БАН  (НАИМ при БАН).

„Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история. В този регион е съхранено изобилие от исторически артефакти и богата култура, с която искаме да ви запознаем“, каза доц. Попов.

Изложбата съдържа тридесет широкоформатни постера, показва най-забележителните археологически обекти и паметници на Хърватия под водата, в морето и на сушата.

Изложбата е част от програмата на Дните на хърватското археологическо наследство и включва четири лекции на археолозите д-р Марко Диздар от Археологическия музей – Загреб, д-р Томислав Билич от Археологическия музей – Загреб, д-р Тино Лелекович от Хърватската академия на науките и изкуствата, и д-р Санин Михел

Гражданското ми верую е всичко, което съм казал в музиката, пише в бележника си композиторът Любомир Пипков, от чието рождение днес се отбелязват 120 години. 

Той е роден на 19 септември 1904 г. (6 септември 1904 г. по стар стил) в Сливен, в семейството на композитора Панайот Пипков и учителката Надка Стефанова, изпълнителна на народни песни. На шест години започва да свири по слух на пиано песните, които е слушал от майка си.  

През 1918 г. семейството се премества в София. Любомир Пипков започва да се занимава сериозно с пиано при пианиста и клавирен педагог Иван Торчанов, който открива голямата дарба на 14-годишния младеж. 

ПЪРВИ ТВОРЧЕСКИ ОПИТИ

През 1919 г. постъпва в Музикалното училище в София, в класа по пиано при проф. Хенрих Визнер, а теоретичните дисциплини изучава при проф. Добри Христов, проф. Димитър Попивано

Изложба на първите 19 космически обекта, заснети с новия 1,5-метров телескоп в Националната астрономическа обсерватория (НАО) в Рожен, беше открита днес в централното фоайе на Младежки център – Хасково.

Изложбата гостува в Хасково по покана на Астрономическата обсерватория към местния Младежки център и е в рамките на Международната космическа седмица, която се провежда от четвърти до 10 октомври и Глобалния проект на Международния астрономически съюз „100 часа Астрономия“.

Учениците от гимназиите в Хасково бяха първите посетители при откриването и имаха възможност да се запознаят с техния автор - астрономът от Института по астрономия към БАН гл. ас. д-р Милен Минев. Обработката на снимките е направена от известният оперен изпълнител и астроном Емил Иванов.

Фотосите са тестови изображения, чиято цел е учените да си обяснят  възможностите н

„Добрият дизайн“ отчита и социалните предизвикателства и иновативните форми на организация на труда, иновативните производствени техники, каналите за дистрибуция и възможностите за маркетинг.

Формалните, материалните, типологичните и технологичните критерии играят също толкова важна роля, колкото и социалните и екологичните въпроси или опазването на ресурсите и ергономията. От съществено значение е и емоционалното съдържание на предметите, което се характеризира с остроумие и креативност.

Покрай категориите AUT NOW дава възможност да се забележат важни аспекти от разработването на продукти и процеса на проектиране, които обикновено остават невидими за потребителя.

Изложбата включва целия спектър на съвременното продуктово разнообразие - от мебели, домакински уреди, инструменти и осветление до аксесоари и потребителска електроника и дизайн за лична грижа, здраве, работа, мобилност и много други.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Тонът на времето
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Творчески отражения
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.